Na rynku dostępny jest już nowy suplement wspomagający tarczycę i ułatwiający utratę wagi ciała. Postaw na skuteczny i zaawansowany skład Thyrolin. Sprawdź teraz!

Thyromine - wspomaga zdrowie tarczycy

Thyromine
Tarczyca i jej rola

Zdrowa tarczyca ma pozytywny wpływ na Twoją wagę i poziom cholesterolu we krwi.

Gruczoł tarczycy tworzy ważne hormony, które uzupełniają potrzeby Twojego organizmu. Wielu z nas nie wie o tym jak ważną rolę odgrywa tarczyca w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia.

Tarczyca to nieparzysty gruczoł wydzielania wewnętrznego umiejscowiony u ludzi w przednio-dolnej części szyi. Zbudowany jest z dwóch płatów bocznych połączonych wąską cieśnią (węziną). Czasami występuje także trzeci płat – piramidowy.

Rolą tarczycy jest wydzielanie hormonów tarczycowych do których należą trójjodotyronina oraz tyroksyna. Hormony te zwiększają przemianę materii. Tarczyca produkuje także kalcytoninę, która reguluje ilość jonów wapnia znajdujących się we krwi.

Na zdrowie tarczycy negatywnie wpływa stres. Może ona także ucierpieć w wyniku działania środków toksycznych, chemikaliów, pestycydów oraz promieni radioaktywnych.

Do poprawnego funkcjonowania tarczycy niezbędny jest jód, pochodzący z morskich roślin (np. wodorosty) lub niektórych warzyw. Niezbędne są także aminokwasy, najczęściej występujące w mięsie czy rybach.

Poprawna dieta i dostarczenie odpowiednich składników odżywczych jest więc ogromnie ważne, aby utrzymać dobre zdrowie tarczycy.

Zamów Thyromine już dzisiaj