Na rynku dostępny jest już nowy suplement wspomagający tarczycę i ułatwiający utratę wagi ciała. Postaw na skuteczny i zaawansowany skład Thyrolin. Sprawdź teraz!

Thyromine - wspomaga zdrowie tarczycy

Thyromine
Objawy problemów z tarczycą

Tarczyca znajduje się poniżej szyi przed krtanią, a jej kształt przypomina motyla. Jej zadaniem jest zbieranie jodu z krwi i produkcja hormonów - tyroksyny i trójjodotyronii regulujących zużycie energii praktycznie wszystkich narządów i we wszystkich komórkach naszego ciała.

Jej działalność jest kontrolowana przez przysadkę. Jest to jeden z najważniejszych organów regulacyjnych, które są zaangażowane w wiele funkcji organizmu. Prawdopodobieństwo choroby tarczycy jest cztery razy większe u kobiet niż u mężczyzn. Istotą problemu jest to, że układ odpornościowy nie jest częścią tarczycy i organizm wytwarza przeciwko niemu przeciwciała.

Kiedy dochodzi do zachwiania działania tarczycy przez funkcje organizmu powoli przejawia się:

 • zmęczenie,
 • dreszcze,
 • osłabienie zdolności koncentracji,
 • zaburzenia pamięci,
 • wzrost masy ciała.

Po pewnym czasie pojawia się także suchość skóry, paznokcie zaczynają się łamać, dochodzi do zaparć, odczuwalne są bóle i skurcze mięśni. W przypadku kobiet zauważalne jest rozszerzenie się odstępów czasu w cyklu miesięcznym a krwawienia stają się słabsze. Choroba ta powoduje również nieprawidłowe owulacje, dlatego też kobieta pozostawiona bez leczenia może mieć problemy z zajściem w ciążę i większe prawdopodobieństwo poronienia bądź przedwczesnego urodzenia dziecka. W wyniku obniżenia czynności tarczycy u 20% przypadków może pojawić się depresja.

W przypadku choroby tarczycy mogą pojawić się właśnie takie objawy jak wyżej wymienione bądź wprost odwrotne. Wszystko w zależności od tego czy cierpimy na nadczynność czy niedoczynność tarczycy.

Do objawów chorób tarczycy należą

 1. Ogólne wyczerpanie – nawet po 8 lub 10 godzinach snu w nocy Twój organizm nie jest niewystarczająco zregenerowany, bądź nie jest w stanie funkcjonować przez cały dzień bez chwili drzemki.
 2. Zmiana masy ciała – nawet kiedy spożywasz produkty z niską zawartością tłuszczu i przestrzegasz rygorystycznej diety połączonej z program ćwiczeń możesz nie stracić na wadze. Trudności ze spadkiem wagi powiązane są z niedoczynnością tarczycy. natomiast niewyjaśnione zmiany masy ciała i problemy z nią mogą być nadczynności tarczycy.
 3. Stany lękowe, depresja – ataki paniki jak i stany lękowe mogą być objawem nadczynności tarczycy, natomiast pojawiająca się depresja może być objawem niedoczynności tarczycy. W tym przypadku leki antydepresyjne mogą nie działać.
 4. Niepłodność – może być związana z niezdiagnozowaną i nieleczoną tarczycą.
 5. Niski poziom cholesterolu może być oznaką nadczynności, natomiast wysoki poziom mimo stosowania odpowiedniej diety, leków i ćwiczeń zalicza się do objawów niedoczynności tarczycy.
 6. Niedoczynność tarczycy może powodować długie i ciężkie zaparcia, natomiast biegunka i zespół jelita drażliwego powiązany jest z nadczynnością.
 7. Skóra i włosy. Kiedy mamy do czynienia z nadczynnością tarczycy może wystąpić wypadanie włosów (jednak rzadko), a skóra staje się delikatna i cienka. Natomiast w przypadku niedoczynności włosy stają się kruche i łatwo wypadają a skóra grubieje, robi się sucha, ma tendencję do łuszczenia się.
 8. Uczucie obrzęku szyi i dyskomfortu podczas noszenia krawatów czy golfów często występuje jako ogólny objaw choroby tarczycy.
 9. Ogólny ból stawów i mięśni może stanowić podejrzenie choroby tarczycy.

Wiele osób z nadczynności również ma problemy z oczami - są czerwone, podrażnione, suche i obrzęknięte. Występuje zwiększona presja na nerw wzrokowy i tkanki oczodołu, powodując wytrzeszcz oka.

Choroby tarczycy mogą być diagnozowane za pomocą testów krwi. Ta metoda jest najbardziej czuła i najbardziej wiarygodna. Gdy czynność tarczycy jest niewystarczająca, wartość badanego hormonu jest wysoka. Niska wartość wskazuje nadmierną czynność tarczycy.

Nierozpoznane zaburzenia czynności tarczycy mogą znacznie zwiększyć ryzyko:

 • otyłości,
 • chorób serca,
 • problemów z cholesterolem,
 • depresji,
 • niepokoju,
 • utraty włosów,
 • zaburzeń czynności seksualnych,
 • bezpłodności i wielu innych objawów / problemów zdrowotnych.

Ważne jest, aby w odpowiednim czasie rozpoznać chorobę i podjąć leczenie. Cierpiąc z powodu wyżej wymienionych objawów należy zgłosić się do lekarza i jak najszybciej wykonać badania oraz podjąć ewentualne leczenie.

Zamów Thyromine już dzisiaj